تبلیغات
لرد 2011 منتشر گردید توان بی پایان - مطالب مرداد 1389
یکشنبه 31 مرداد 1389

نقش تغذیه در مبارزه با فراموشی و تقویت حافظه

• نوع مطلب: تکنیکهای تقویت حافظه ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

زندگی در دنیای پر استرس و پر مشغله کنونی ، مشکلات متعددی را به دنبال داشته است. یکی از این مشکلات ، فراموشی و عدم به خاطر آوردن مطالب ، از خاطر بردن ساعات ملاقات و یا امور اجرایی بوده است. از طرفی با توجه به رقابت‌های روز افزون تحصیلی و افزایش حجم مطالب آموزشی و امتحانات متعدد علمی در زمینه های مختلف ، بر اهمیت تقویت حافظه و به خاطر سپردن مطالب افزوده می شود.

ولی آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که چگونه می توان با معضل فراموشی مبارزه کرد؟ آیا علت فراموشی، افزایش سن و یادگیری‌های خاطر سپاری مطالب و امور روزمره شده‌اید ؟ چرا توانایی فرزند شما در یادگیری مطالب، در طی زمان کاهش می یابد؟ و آیا می توان قدرت به خاطر سپردن و حافظه را تقویت کرده و افزایش داد؟


ادامه مطلب

نظرات()

دوشنبه 25 مرداد 1389

ریلکسیشن(تمدد اعصاب)

• نوع مطلب: یوگا ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

3544


اولین قدم در یوگا یادگیری آرامش دادن به ذهن و جسم است.در اینجا یاد می گیریم که چرا ریلکسیشن در تمرین یوگا ضروری است و تکنیکهای مختلف ریلکسیشن را یاد می گیریم که ....


اولین قدم در یوگا یادگیری آرامش دادن به ذهن و جسم است.در اینجا یاد می گیریم که چرا ریلکسیشن در تمرین یوگا ضروری است و تکنیکهای مختلف ریلکسیشن را یاد می گیریم که چگونه جسم و روح را آرامش می دهند. در اینجا با ریلکسیشن (تمدد اعصاب ) که بخش ضروری یوگا است آشنا می شویم.برای تمدد اعصاب باید از نظر روحی،فیزیکی و جسمی آماده شویم. برای آرامش دادن به جسم شما می توانید از ساواشانا (جسد) استفاده کنید.در این حرکت روی زمین دراز می کشیم و هر قسمت بدن را ابتدا منقبض کرده و سپس رها می سازیم.این عمل را Tense و Relax می گوییم.تا زمانیکه بدن خود را منقبض نکرده باشیم متوجه آرامش بوجود آمده بعد از آن نمی شویم.

ادامه مطلب

نظرات()

دوشنبه 25 مرداد 1389

ریلکسیشن، تکنیکی موثر

• نوع مطلب: سلامت و تندرستی ،یوگا ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

در مواقعی که وقت کافی نداریم و ناچارید که ظرف مدت کوتاهی، خود را آرام کنید، می توانید از ریلکسیشن سریع استفاده کنید.ریلکسیشن، تکنیکی برای آرام کردن عضله های بدن است و شما با استفاده از آن می توانید از تنش و فشاری که بر اعضای بدن تان وارد شده است . خلاص شوید و هم زمان با تمرکز درست، ذهن خود را نیز آرام کنید . فشارهای عصبی و عامل استرس زا، آن چنان بر اعصاب ما تاثیر می گذارند که گاهی خودمان متوجه انقباض بیش از حد عضله های بدن مان نمی شویم . اما بعد از این که آن ها را آرام کردیم، از روی احساس آرامشی که پیدا می کنیم، تازه پی می بریم وجودمان تا چه اندازه تحت استرس و فشار بوده است. 

ریلکسیشن، تکنیکی است که می توانید آن را در هر زمان و مکانی به کار برده و از آن لذت ببرید.
ادامه مطلب

نظرات()

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools