تبلیغات
لرد 2011 منتشر گردید توان بی پایان - سخنان امام علی 4
دوشنبه 26 مهر 1389

سخنان امام علی 4

• نوع مطلب: سخن بزرگان ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

ای مردم! امواج توفانی فتنه‌ها را كه حیات شما دریانوردان اقیانوس هستی را به تلاطم انداخته است، با كشتی‌های نجات بشكافید و پیش بروید. از راه عداوت و نفرت از یكدیگر برگردید، و طریق مهر و محبت پیش بگیرید.((امام علی (ع))) 


آن كس به مقصود خویشتن نایل گشت كه پر و بالی داشت و به پرواز درآمد، یا فاقد قدرت بود و از هجوم به مخاطرات خودداری كرد و آسوده شد.((امام علی (ع))) 


من همواره به كمكِ انسان حق‌طلب، اِعراض‌كنندگان از حق را، و با انسانِ حق‌شنو كه مطیع وظایف الهی است، گنهكارِ آشوبگر را خواهم كوفت تا آنگاه كه واپسین روز حیاتم فرا رسد.((امام علی (ع)))

سوگند به خدا! من از آن هنگام كه خداوند متعال پیامبرش را به پیشگاه خود خوانده، تا به امروز، همیشه از حقّ قانونی خود رانده شده‌ام و دیگران در قلمرو اختصاصی من به تاختن درآمده‌اند.((امام علی (ع))) 


گشایش كارهای اجتماع در عدالت است و كسی كه عدالت برای او تنگی ایجاد كند، ستم برای او تنگناتر خواهد بود.((امام علی (ع))) 


آن كس كه بهشت و دوزخ را پیش رو دارد، [از بازیچه‌ها و آرزوهای دور و دراز و بی‌تفاوتی‌ها] رویگردان است.((امام علی (ع))) 


آن مدعی كه ادعایش اساسی ندارد، هلاكت در انتظار اوست، و كسی كه افترا به واقعیات زند، به استقبال نومیدی و سقوط می‌شتابد.((امام علی (ع))) 


به شما هشدار می‌دهم: خطاهایی كه مردم مرتكب می‌شوند، چونان اسب‌های چموشند كه خطاكاران بر آن‌ها سوار گشته، با افسارهایی از دست رفته، در بیراهه‌ها و سنگلاخ‌ها می‌تازند. پایانِ این تاخت و تاز طغیانگرانه، آتش است.((امام علی (ع))) 


از طرف خداوند متعال، بعد از رسولان آسمانی، كسی جز بشر تبلیغ نمی‌كند.((امام علی (ع))) 


مال و فرزندان، كِشتگاه دنیاست و عمل صالح، محصولی از كِشتگاه دنیا برای آخرت است.((امام علی (ع))) 


نظرات()

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools