تبلیغات
لرد 2011 منتشر گردید توان بی پایان - سخنان امام علی 2
شنبه 24 مهر 1389

سخنان امام علی 2

• نوع مطلب: سخن بزرگان ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

تحصیل علم و یقین به برخی از مطالب قرآنی، مطابق پیمانی كه از بندگان گرفته شده، لازم است و در برخی دیگر كه اسرار و رموز قرآنی محسوب می‌شوند، مردم را به تنگنای لزوم معرفتِ آن‌ها مجبور ننموده است.((امام علی (ع))) 


سیلِ انبوهِ فضیلت‌های انسانی- الهی، از قلّه‌های روح من به سوی انسان‌ها سرازیر می‌شود.((امام علی (ع))) 


ارتفاعاتِ سر به ملكوت كشیده‌ی امتیازاتِ من، بلندتر از آن است كه پرندگان دورپرواز بتوانند هوای پریدن روی آن ارتفاعات را در سر بپرورانند.((امام علی (ع))) 

دمساز طبع درشت‌خو، چونان سوار بر شتر چموش است كه اگر افسارش را بكشد، بینی‌اش بریده شود و اگر رهایش كند، از اختیارش به‌در می‌رود.((امام علی (ع))) 


دنیای شما نزد من، از اخلاط دماغ یك بُز ناچیزتر است!((امام علی (ع))) 


شما ای مردم! به وسیله‌ی ما دودمان محمد (ص) از تاریكی‌های جهل و فساد رها شده، راه هدایت را در پیش گرفتید و گام بر فراز اعتلا نهادید. شب‌های تیره و تار جاهلیّت را به وسیله‌ی تكاپوها و ارشادهای ما پشت سر گذاشتید، تا فروغ بامدادِ اسلام، بر عقول و دل‌های شما درخشیدن گرفت.((امام علی (ع))) 


ناشنوا باد، گوشی كه نصایح رسا و سازنده را درنیابد! كسی كه فریاد بلند، گوشش را كوبیده و كَر ساخته، چگونه از صدای ضعیف تأثر خواهد پذیرفت؟((امام علی (ع))) 


من نگهبانیِ شما را در راه‌های حق كه در میان جاده‌های ضلالت كشیده شده، به عهده گرفته‌ام.((امام علی (ع))) 


اندیشه‌ی كسی كه از من تخلّف كند، از دریافت حق و حقیقت به دور افتاد.((امام علی (ع))) 


ما امروز راه حق و باطل را تفكیك نمودیم و هر كسی راه خود را پی گرفت. كسی كه اطمینان به آب دارد، سوز عطش طاقت از دستش برنخواهد گرفت.((امام علی (ع))) نظرات()

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools