تبلیغات
لرد 2011 منتشر گردید توان بی پایان - سخنان امام علی
جمعه 23 مهر 1389

سخنان امام علی

• نوع مطلب: سخن بزرگان ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

آن كس كه در برابر حق عرض اندام نماید، آینده‌ای جز نابودی ندارد.((امام علی (ع))) 


انسانی كه به شناخت خویشتن نایل نشده، در پست‌ترین تاریكی نادانی غوطه‌ور است.((امام علی (ع))) 


اصل ریشه‌ای كه بر تقوا روییده، هلاك نمی‌شود و زراعت قومی كه در زمین تقوا كاشته شده باشد، از تشنگی نخواهد خشكید.((امام علی (ع))) 

ظاهر قرآن زیبا و شگفت‌انگیز است و باطن آن عمیق. شگفتی‌های قرآن فناناپذیر است و معانی بی‌نظیرش را پایانی نیست و تاریكی‌ها بدون استمداد از آن مرتفع نخواهد شد.((امام علی (ع))) 


آغاز و اساس دین، معرفت خداست و كمالِ معرفتِ او تصدیقش، و غایت تصدیق او توحیدش، و حدّ اعلای توحید او اخلاص به مقام كبریایی‌اش و نهایت اخلاص به او، نفی صفات از ذات اقدسش.((امام علی (ع))) 


آن كس كه خداوند سبحان را توصیف كند، همسان برای ذات بی‌همتایش سازد، و دویی در یگانگی‌اش درآورد و مقام والای احدیّت را تجزیه نماید. پندار تجزیه در وحدتِ ذاتش نشان نادانی است كه خدا را قابل اشاره انگارد و با آن اشاره محدودش سازد و چون معدودها، به شمارشش درآورد.((امام علی (ع))) 


سوگند به خدا! هیچ قومی در خانه‌ی خود مورد حمله و هجوم قرار نگرفت، مگر این‌كه ذلیل شد.((امام علی (ع))) 


كسی كه اطاعت نمی‌شود، رأیی ندارد.((امام علی (ع))) 


از زنان پلید بترسید و از خوبان آنان برحذر باشید. در كارهای نیكو از زنان اطاعت مكنید، تا در كارهای زشت طمعی نورزند.((امام علی (ع))) 


زهد، كوتاه كردن آرزوست، و شكر هنگام برخورداری از نعمت‌ها، و پرهیزكاریِ شدید در زمان رویارویی با محرّمات.((امام علی (ع))) 

منبع:  http://www.rahpoo.com


نظرات()

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools