تبلیغات
لرد 2011 منتشر گردید توان بی پایان - نقش تغذیه در مبارزه با فراموشی و تقویت حافظه
یکشنبه 31 مرداد 1389

نقش تغذیه در مبارزه با فراموشی و تقویت حافظه

• نوع مطلب: تکنیکهای تقویت حافظه ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

زندگی در دنیای پر استرس و پر مشغله کنونی ، مشکلات متعددی را به دنبال داشته است. یکی از این مشکلات ، فراموشی و عدم به خاطر آوردن مطالب ، از خاطر بردن ساعات ملاقات و یا امور اجرایی بوده است. از طرفی با توجه به رقابت‌های روز افزون تحصیلی و افزایش حجم مطالب آموزشی و امتحانات متعدد علمی در زمینه های مختلف ، بر اهمیت تقویت حافظه و به خاطر سپردن مطالب افزوده می شود.

ولی آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که چگونه می توان با معضل فراموشی مبارزه کرد؟ آیا علت فراموشی، افزایش سن و یادگیری‌های خاطر سپاری مطالب و امور روزمره شده‌اید ؟ چرا توانایی فرزند شما در یادگیری مطالب، در طی زمان کاهش می یابد؟ و آیا می توان قدرت به خاطر سپردن و حافظه را تقویت کرده و افزایش داد؟

فراموشی چیست؟

فراموشی کلمه غریبی نیست و بدون شک همه انسان ها در طول زمان بارها و باره دچار آن شده اند و داستان‌های مختلفی را در این رابطه بیان کرده اند. امروزه دانشمندان فراموشی را جزو امراض اصلی انسان‌ها می دانند. بعضی از افراد معتقد هستند که فراموشی فقط وابسته به سن بوده و در انسان‌های سالمند بیشتر دیده می شود. در صورتی که این تفکر اشتباه است. همان طوری که امروزه به اثبات رسیده است، ریشه فراموشی به عدم تغذیه صحیح و اشتباهات تغذیه‌ای بر می گردد و این مساله می تواند در هر سنی در انسان‌ها به وجود آید و برای همه اشخاص در هر سنی، حتی برای یک لحظه کوتاه هم که شده، اتفاق افتاده است که چیزی یا کاری را فراموش کنند.

محققین علم تغذیه در انگلستان در طی تحقیقات علمی وسیعی که به مدت 8 سال بر روی هزار نفر زن و مرد بین سنین 20 تا 70 سال انجام داده اند به نتایج مهم و جالبی در این رابطه دست پیدا کرده اند. محققین انگلیسی به این نتیجه رسیدند که فراموشی در هر انسانی زمانی که ایجاد شده و هجوم بیاورد، فرد دچار استرس و عصبانیت می شودو بر عکس، استرس های وارده هم خود می توانند عامل اصلی فراموشی باشند، از طرفی استرس ایجاد شده به دنبال فراموشی می تواند باعث شدیدتر شدن فراموشی شود. برای مثال اگر فردی به دنبال و در جستجوی گمشده‌ای مانند دفترچه تلفن باشد و یا شماره تلفنی را از خاطر برده باشد و یا به دنبال چیزی که قبلاً مخفی کرده است ، باشد و نتواند آن‌ها را پیدا کند و یا به خاطر بیاورد، دچار استرس شده و هر چه این فراموشی ادامه یابد، بر استرس فرد هم افزوده می شود.

دانشمندان پی برده‌اند که یک فرد 60 ساله در طی عمر خود ، مدت یک سال را صرف جستجوی اشیا یا وسایل و یا مطالب از خاطر برده، کرده است یعنی یک شصتم عمر خود را که معادل 8764 ساعت!!! است و جالب است که بدانید آمار به دست آمده نشان می دهد که این زمان تلف شده در درجه اول مربوط به گشتن به دنبال کلید در افراد و در مرحله دوم مربوط به زمان تلف شده برای گشتن به دنبال دستگاه کنترل از راه دور تلویزیون و وسایل صوتی ، تصویری بوده، در مرحله سوم نیز پیدا کردن عینک این این زمان را به خود اختصاص داده است.

شما هم می توانید با کمی دقت، این زمانهای تلف شده را برای خود محاسبه کنید. در طی یک روز چند مرتبه برای روشن کردن تلویزیون به سراغ کنترل از راه دور آن می روید

وقتی آن را در جای اصلی خود نمی یابید ، دنبال آن می گردید. آیا تا به حال همین چند دقیقه را با هم جمع کرده اید تا ببینید چقدر می شود؟

آیا می دانید علت فراموشی چیست؟

عامل اصلی و مهم در ابتلای انسان ها به فراموشی ، استرس می باشد که دائماً گربیانگیر ما است.

علت ایجاد این استرس می تواند درونی یا بیرونی باشد. استرس های شغلی ، ترافیک بدون نظم و عدم رعایت قوانین رانندگی، بیماری‌ها نگرانی‌ها و… نمونه‌ای از این ‌استرس‌ها می باشد.

ایجاد استرس‌، حتی به مدت کوتاه، مانع از انجام کار مغز به صورت صحیح و به نحو احسن می شود. در واقع فراموشی یک سیگنال یا علامت فیزیولوژی بدن می باشد که به ما هشدار می دهد در همان لحظه در مغز و در مرکز حافظه اتفاقاتی افتاده است که این حالات به علت نرسیدن مواد حیاتی و لازم به مغز است. دقیقاً مشابه زمانی که دچار سردرد یک علامت هشدار دهنده است که به ما می گوید در جایی از بدن مشکلی اتفاق افتاده است و باید به فکر رفع عامل اصلی باشیم نه از بین بردن علامت. این علامت ها مثلاً سردرد ، فراموشی و.. مانند چراغ خطر ماشین هستند ، وقتی ماشین جوش می‌آورد چراغ خطر به ما هشدار می دهد و ما متوجه می شویم که مشکلی برای آن ایجاد شده مثلاً کاربراتور سوراخ شده، تسمه پاره است و… و اقدام به رفع آن می کنیم نه این که چراغ را بشکنیم !!!

علامت یا سیگنال حافظه در مغز انسان، فراموشی است که به ما اخطار می کند اشکالی در مغز ایجاد شده است. ماده حیاتی مربوط به حافظه در مغز استیل کولین نام دارد که یک میانجی گر‌عصبی می باشد و باعث تقویت حافظه می شود و کمبود آن عامل ایجاد اختلال حافظه و فراموشی است. ما باید به فراموشی اندازه سردرد اهمیت بدهیم و به دنبال علت آن باشیم و به آن بها دهیم. میانجی گری‌های عصبی عامل هدایت تحریکات عصبی هستند و با انتقال این تحریکات ، می توانیم آنچه را که می بینیم و می‌شنویم ،درک کنیم. به عبارتی استیل کولین که میانجی ‌گر عصبی اختصاصی در مغز می باشد عامل اصلی انتقال، درک مطلب، افزایش حافظه و درک و به خاطر سپردن مطالب است.

من هم در طول تحقیقات علمی خود که بر روی پروتئین‌ها و اسید‌های آمینه بوده است به این نتیجه رسیده‌ایم که مغز ما مانند سایر اعضا به غذای مخصوصی نیاز دارد. مغز انسان انرژی لازم را فقط از گلوکز (قند) تامین می کند.

بهتر است در اینجا اضافه کنم که سه ماده حیاتی و انرژی زا در بدن ، قند‌ها، چربی‌‌ها و پروتئین‌ها می باشند که سلولهای بدن از یک و یا همه این مواد برای ایجاد انرژی استفاده می کنند البته در این میان پروتئین‌ها علاوه بر ایجاد انرژی نقش مهم‌تر دیگری که همان نقش سازندگی و ترمیم سلولی می باشد را هم به عهده دارند.

تمام سلول های بدن برای توانایی انجام کارها و اعمال خود به طور مرتب در طول 24 ساعت ، نیاز به انرژی دارند. مغز انسان‌ها هم همان طور که گفته شد این انرژی را فقط و فقط از گلوکز تامین می کند و انرژی حاصل از سایر منابع انرژی را قبول نمی کند. به طور مثال اگر به بدن گلوکز مانند نان، ماکارونی، برنج، سیب‌زمینی و … نرسانده باشیم و تنها از گروه مواد غذایی پروتئینی و چربی‌‌ها استفاده کرده باشیم، مغز دچار مشکل کاهش انرژی خواهد شد. در این حالت بدن به حالت استرس ایجاد شده تغییراتی را در خود ایجاد می کند. به این صورت که در اثر استرس ناشی از کمبود گلوکز ، از سلولهای چربی. چربی ها یا تری‌گلیسیریدها آزاد می شوند و به دنبال عمل لیپولیز (شکستن ملکول‌های چربی) در خون، یک ملکول گلیسرول و 3 ملکول اسید چرب به وجود می‌آید که این گلیسرول آزاد شده به دنبال عمل گلیکونئوژینز (ساخته شدن گلوکز از سایر ملکول ها) تبدیل به گلوکز می شود تا کمبود و نیاز مغز را جبران کنند. و چنانچه این ذخیره یعنی چربی ها در بدن وجود نداشته باشد، به دنبال گرسنگی های طولانی بدن نیاز خود را از شکستن ملکول های پروتئینی به اسیدهای آمینه و تبدیل آن‌ها به گلوکز در طی فرایند گلوکز نئوژنز تامین می کند. البته همان طور که گفته شد پروتئین ها نقش بسیار مهمتری که همان نقش سازندگی و ترمیم سلولی است در بدن ایفا می کنند و استفاده از آنها در جهت ایجاد انرژی ، باعث اختلال در نقش اصلی آن خواهد شد. به هر صورت مغز، انرژی خود را از یکی از روش‌های ذکر شده تامین می کند ولی نکته قابل توجه در این جا این است که مغز نیاز به موادی دارد که بتواند غذای حافظه باشد، این غذا چیزی جز استیل کولین نیست که به آن اشاره شده است و منشاء این استیل کولین نیست که به آن اشاره شده است و منشاء این استیل کولین از ماده ای به نام لیستین می باشد و منبع اصلی لیستین با بهترین کیفیت ، لوبیای سویا می باشد.

گیاه لوبیای سویا که به نام لوبیای ژاپنی هم معروف است گونه ای لوبیا است که ارتفاع بوته آن بین 30 تا 80 سانتی متر می باشد. برگ‌هایی متناوب دارد و گل‌هایش تقریباً سفید مایل به بنفش است. میوه‌ای به رنگ زرد می دهد که در آن 2 تا5 دانه قرار دارد. اندازه این دانه‌های لوبیای سویا به بزرگی نخود است و می تواند به رنگ های مختلف سفید ، زرد، قهوه‌ای قرمز و رنگ‌های دیگر هم باشد. به وسیله دستگاه‌های مختلف تحت فشار از دانه های سویا روغن آن گرفته می شود و ماده باقی ماده از آن پس از روغن گیری ، کنجاله سویا گفته می شود.

وقتی لسیتین از طریق غذا دریافت می‌شود ، طی مراحل جذب و هضم به کبد وارد و در کبد شکسته شده و کولین که یک جزئی از ساختمان لسیتین است از آن جدا می شود و از این کولین آزاد شده بسیاری از مواد حیاطی و ضروری بدن ساخته خواهد شد.

یکی از نقش‌های مهم کولین در ساختن استیل کولین است. همان طوری که گفته شد استیل کولین اهمیت بسیاری برای فعالیت مغز و مرکز حافظه دارد و با بودن استیل کولین ، مغز و مرکز حافظه توانایی ضبط و نگهداری صحبت‌ها ، نوشته‌ها و دیده‌ها را خواهند داشت و تا زمانی که این حیاتی یعنی استیل کولین که از لسیتین ساخته می شود به اندازه کافی به مغز برسد ما دچار فراموشی نخواهیم شد و برعکس بر اثر کاهش مقدار استیل کولین به دنبال کمبود لسیتین ، حتی به مدت کوتاه ، قدرت حافظه کاهش یافته و فرد قدرت حفظ طولانی صحبت ها و دیده‌ها را از دست خواهد داد و یا مطالب و مسائل جدید را به سختی به خاطر می سپارد.

آیا می دانید لسیتین در کدام مواد غذایی یافت می شود ؟ لسیتین در عدس، ذرت، شیر، زرده تخم مرغ ، تخم آفتاب‌گردان و … وجود دارد ولی از همه بیش‌تر همان طور که قبلاً ذکر شد در لوبیای سویا یافت می شود. مقدار لسیتین موجود در لوبیای سویا بسیار بالاتر از لسیتین سایر مواد ذکر شده می باشد و به همین علت در کنگره سازمان جهانی بهداشت (WHO ) ، سویا را سرطان لسیتین معرفی کرده اند. به عبارتی کیفیت لسیتین گرفته شده از سویا از سایر ترکیبات بهتر و بالاتر می باشد.

پس از پی بردن به خاصیت معجزه آسای لسیتین در تقویت حافظه و افزایش قدرت انتقال و درک، آزمایش‌های کلینیکی متعددی در جهت تایید مطلب انجام گرفته است که در اینجا به یکی از آن‌ها اشاره می کنیم: دکتر Hardo Sorgatzaus از کلینیک تحقیقاتی کشور آلمان، تحقیقاتی را روی گروه سنی بین 55ـ45 سال انجام داد. در طی این تحقیق شرکت کنندگان به 2 گروه تقسیم شده و به یک گروه به مدت 4 هفته لسیتین به صورت شربت داده شده و به گروه دوم به مدت 4 هفته شربتی به همان رنگ و مزه ولی بدون ترکیبات لسیتین داده شد. هیچکدام از افراد تحت آزمایش و افراد آزمایش کننده از شرایط داروها (شربت حاوی لسیتین و شربت بدون لسیتین ) اطلاعی نداشتند تا به این وسیله خطایی در آزمایش ایجاد نشود.

در پایان 4 هفته از هر دو گروه آزمایش‌هایی در زمینه آموزشی و یادگیری و حافظه به عمل آمد و نتایج جالبی ثبت شد نتایج آزمایش های ثبت شده به وضوح گواه این مطلب بودند که گروهی که از شربت حاوی لسیتین استفاده کرده‌اند بر عکس گروه دوم موفقیت‌های بزرگ در زمینه حافظه و هوش به دست آوردند. نتایج این آزمایش جالب در بسیاری از جراید و مجلات به چاپ رسیده و پس از آن به لسیتین نام First Learn drug یا‌داروی درجه یک آموزشی را نهادند.

لسیتین چیست؟

همان طور که گفته شد لسیتین غذای مغز و حافظه و کلید سلامتی بدن است و اگر بخواهیم آن را دقیق تر شرح داده و بشناسیم باید به مواد شیمیایی این ملکول معجزه گر توجه بیش تر کنیم.

از نظر ساختمانی ، چربی‌‌ها به دو دسته بزرگ تقسیم بندی می‌شوند:

1 ـ چربی های ساده یا خنثی

2 ـ چربی‌های ترکیبی که علاوه بر چربی ، مواد دیگری هم در ملکول آن موجود است و از جمله به فسفولیپیدها می توان اشاره کرد.

تا کنون حدود 70 خانواده وزیر گروه از گروه فسفولپید‌ها (چربی‌های ترکیبی) شناخته شده است که معروفترین و پراهمیت‌‌ترین آن ها در علم تغذیه لسیتین و سفالین می‌باشد.

لسیتین نیز از گروه فسفولیپید‌ها می باشد و خود از چندین ماده حیاتی ضروری تشکیل شده است که مهمترین آنها کولین و اینوزیتول می باشد. که هر کدام از مواد فوق در بدن انسان نقش بزرگ و مهمی را در حفظ سلامتی به عهده دارند و به همین علت است که نام « سلطان لسیتین» را بر آن نهاده‌اند.

سفالین هم از خانواده فسفولیپیدها می باشد که نقش مهمی در سلامتی بدن بازی می کند و از نظر ملکولی بسیار شبیه لسیتین می باشد ولی به جای کولین در فرمول آن، سرین به کار رفته است که البته خارج از بحث این مقاله می باشد.

لوبیای سویا در علم تغذیه از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است و در سال‌های اخیر به اهمیت و خواص جالب سویا پی برده شده و تحقیقات زیادی بر روی آن انجام گرفته است. در این جا علاوه بر وجود ماده پر ارزش لسیتین به پروتئین بالای سویا اشاره می‌کنیم. سویا حاوی 36 درصد پروتئین در مقابل گوشت که حاوی حدود 20 درصد پروتئین است ، می باشد و در جهان سالیانه حدود 100 میلیون تن لوبیای سویا کشت داده می شود که از این میزان حدود 100 هزار تن آن اختصاص به استفاده از لسیتین آن دارد.

برای تهیه هر 200 گرم لسیتین خالص نیاز به 100 کیلوگرم لوبیای سویا می باشد. و همان طور که گفته شد پس از سویا بهترین مخازن لسیتین عبارتند از : جوانه گندم، شیر، بادام‌زمینی، کبد گوساله (جگر)، آرد جودوسر، تخم مرغ، عدس، تخم آفتاب‌گردان و…

تاریخچه لسیتین چیست؟

تاریخچه این ماده معجزه گر با تخم مرغ آغاز شده است. یک دانشمند معروف فرانسوی بنام پروفسور موریس گوبلی Prof. Dr . Maurice gobley به شرح مفصل در این زمینه پرداخته و این کشف بزرگ را شرح داد. پروفسور موریس این ماده را برای اولین بار « لسیتین» نام نهاد. لسیتین از یک لغت یونانی برگرفته شده است. یونانی‌ها به زرده‌ تخم‌مرغ Lekithas می گویند و چون ماده حیاتی به مقدار فراوان در داخل زرده تخم مرغ یافت می شود نام لیستین را بر آن نهاده‌اند.

گوبلی معتقد بود که لسیتین تنها در زرده تخم مرغ یافت می شود و در آن زمان توصیه به مصرف زرده تخم مرغ برای تامین این ماده حیاتی می کرد. این دانشمند بزرگ در سال 1850 هیچ گونه اطلاعی از خواص لسیتین نداشته و تنها آن را به نام یک ماده حیاتی می شناخت. البته امروزه به اثبات رسیده است که این ماده حیاتی ، کم و بیش در تمام غذاها یافت می شود.

امروزه با وجود مقدار زیاد لسیتین در داخل زرده تخم مرغ، خوردن زیاد تخم مرغ به علت میزان کلسترول و تری گلیسرید بالای آن برای تمام افراد توصیه نمی شود. ما می توانیم این ماده حیاتی را از سایر مواد غذایی که ضررهای جانبی هم نداشته باشند به راحتی تهیه و تامین کنیم.

امروزه لسیتین موجود در داخل زرده تخم مرغ به علت خاصیت بسیار جالب آن (توانایی حل کردن چربی در آب) در صنایع غذایی استفاده می شود و برای تامین لسیتین ضروری مغز از سایر مواد غذایی خصوصاً سویا بهره گرفته می شود.

زرده تخم مرغ حاوی 50 درصد آب و ماده خشک می باشد که از این 50 درصد ماده خشک ، یک سوم آن به پروتئین ها و دو سوم آن به چربی ها تعلق دارد و همان طور که گفته شد لسیتین موجود در تخم مرغ عامل اصلی حل شدن این چربی‌ها در داخل آب می‌باشد.

از این میزان چربی موجود در زرده تخم مرغ ، 30 درصد آن لسیتین ، 5 درصد کلسترول و بقیه آن یعنی 65% باقیمانده از نوع تری گلیسرید‌ها می باشد. با یک محاسبه ساده به راحتی می توان فهمید که از نظر علم تغذیه ، لسیتین 10 درصد وزن زرده تخم مرغ تازه را به خود اختصاص می دهد و همان طور که گفته شد از خاصیت و قابلیت امولسیونی تخم مرغ در صنایع غذایی و در تهیه انواع سس‌‌ها ، مایونز، بستنی و غیره بهره گرفته می‌شود.

اجزای سازنده لسیتین شامل کولین، اینوزیتول، لینولئیک اسید و فسفولیپیدها می باشد که در شماره های آینده به بررسی خواص و تاثیر آنها بر حافظه خواهیم پرداخت.

آیا می دانید افراد از چه سنی نیاز به مصرف لسیتین دارند؟

طبق تحقیقات و بررسی‌های انجام شده در دانشگاه NorthCarolina در آمریکا انسان‌ها در هر سنی نیاز به این ماده ضروری دارند. تحقیقات نشان داده است که مصرف لسیتین در طی ماده حاملگی باعث افزایش هوش در بچه ها می شود و بنابراین تحقیق، توصیه می شود که خانم های حامله از هفته سی‌‌ام حاملگی به بعد حتماً لسیتین کافی بدن خود را تامین کنند.

(لسیتین در تشکیل سلولها و ساختمان مغزی نقش بسیار مهمی دارد.از این رو رساندن لسیتین کافی به بدن مادر و جنین در هنگام تشکیل سیستم عصبی و مغز اهمیت خاصی برخوردار است)

آیا می دانید چه عواملی ، نیاز بدن به لسیتین را افزایش می دهد ؟

1ـ نقصان ویتامین های خانوادهB مانند کمبود ویتامین B12 و فولیک اسید و … کمبود این ویتامین ها باعث افزایش نیاز بدن به کولین یا لسیتین می شود.

2 – وجود امراض مزمن مانند ایدز. ساییدگی مفصل و امراض روده‌أی مزمن و….

3 ـ مصرف الکل و مشروبات الکلی که سبب از بین رفتن کولین و کاهش آن در بدن می شود.

4 ـ اختلالات گوارشی مانند اختلال در غده پانکراس و … که باعث اختلال در جذب کولین می شود.

5 ـ اختلالات چربی در خون که باعث اختلال در جذب کولین می شود.

6 ـ در هنگام بارداری و شیر دهی ، میزان نیاز روزانه به کولین افزایش می ‌یابد.

آیا می دانید کاهش میزان لسیتین در خون چه عوارض و پیامدهایی را به دنبال دارد؟

1 ـ ریسک سرطان کبد را افزایش می دهد.

2 ـ باعث تجمع چربی ها در کبد و و تشکیل کبد چرب می شود.

3 – باعث صدمه به کلیه‌ها می شود.

4 ـ اختلالات متابولیسم کارنی تین ایجاد می شود (کارنی تین، کوآنزیم منتقل کننده چربی ها از سلول‌های چربی به داخل میتوکندری ها یا کوره‌های سلولی و عامل سوختن چربی ها است.)

5 ـ اختلال و نقصان در رشد.

6 ـ افزایش فشار خون شریانی.

7 – اختلال حافظه

8 ـ نا باروری

9 ـ اختلال و کاهش ساخته شدن گلبولهای قرمز خون

آیا می دانید چه افرادی بیشتر از بقیه به این ماده حیاتی یعنی لسیتین نیاز دارند ؟

همان طور که گفته شد تمامی افراد با سن و شرایطی نیاز به استفاده از این ماده حیاتی را دارند ولی نیاز گروهی از افراد با این ماده حیاتی بسیار بیشتر و بالاتر از سایر افراد جامعه می باشند. این افراد عبارتند از :

1 ـ بیماران مبتلا به آلزایمر 0 فراموشی) : در این بیماران میزان استیل کولین مغز کاهش می یابد. بنابراین جبران کمبود این ماده برای اینگونه افراد نسبت به سایرین اهمیت بالاتری داشته و با جبران این نقصان از طریق مصرف لسیتین و داروهای لازم می توان از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و آن را به تعویق انداخت.

2 – بیماران دچار اختلالات حرکتی : کمبود استیل کولین می تواند باعث اختلالات حرکتی هم بشود مثلاً در بیماران مبتلا به پارکینوس و یا سایر اختلالات اعصاب و روان که حرکات غیر معمولی را از خود نشان می دهند.

3 – بیماران کبدی : همان طور که گفته شد این ماده در پاکسازی کبد در بیماران دچار اختلالات التهابی سلولهای کبدی و اختلالات حاصل از سموم مختلف شیمیایی در بدن، بیماریهای ویروسی کبدی و … نقش مهمی به عهده دارد. لسیتین با تحریک ترشح آنزیمهای کبدی، سموم، داروها، و الکل ، را از بین می برد و باعث خارج شدن آنها از خون می شود. از طرفی با مصرف مکمل های لسیتین می توان بیماریهای ویروسی و التهابی کبد (هپاتیت) را ضعیف کرده و جلوی حملات مکرر و عود کننده آنها را گرفت.

4 – بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا: تحقیقات علمی نشان داده است که با مصرف لسیتین می توان مانع از رسوب کلسترول که عامل اصلی در تشکیل سنگهای کیسه صفرا می باشند ، شده و در نتیجه تشکیل سنگ در کیسه صفرا را به تاخیر انداخت.

5 ـ بیماران قلبی ـ عروقی : مکمل های لسیتین قدرت آن را دارند که تری گلیسرید ، کلسترول و LDL را در خون پایین آورده و بر عکس مقدار HDL را در خون بالا ببرند. و با این دو نقش می توان احتمال گرفتگی عروقی(تصلب شرایین) را کاهش داد.

6 ـ افراد الکلی : مصرف الکل زیاد با پایین آوردن سطح کولین در کبد، باعث جمع شدن چربی در کبد شده و در نهایت با ایجاد کبد چرب همراه است.

7 – خانم های باردار و شیرده : نیاز به کولین در هنگام حاملگی بسیار افزایش یافته (به خصوص در مراحل آخر حاملگی) و همین مساله نیاز بالای آنها را به استفاده از مکمل های لسیتین نشان می دهد.

در خاتمه این قسمت به طور خلاصه به اعمال مهم لسیتین در بدن و فواید موجود در آن به عنوان یک ماده حیاتی و ضروری برای بدن اشاره می کنم :

1 ـ تقویت و آرامش اعصاب

2 – افزایش حافظه

3 ـ افزایش قدرت تمرکز و پاسخگویی سریع

4 – افزایش قدرت ایمنی و دفاعی بدن

5 ـ افزایش قوای جسمی و جنسی

6 ـ کمک کننده در هنگام مواجهه با استرس

7 ـ جلوگیری از فراموشی

8 ـ کمک کننده در رفع خستگی های مزمن

9 ـ کمک کننده در پیشگیری از رسوب کلسترول در عروق و تصلب شرایین

10 ـ از بین بردن ترس و اضطراب های هنگام امتحان

11 ـ جلوگیری از تشکیل سنگ های کیسه صفرا

12 – ایجاد احساس آرامش و کمک در ایجاد خواب راحت

و در انتها به تمام دوستان و عزیزانی که علاقمند به حفظ سلامتی خود و اعضای خانواده خود هستند توصیه می کنم از لوبیای سویا به عنوان یک ماده غذایی طبیعی و سرشار از لسیتین و خواص معجزه آسا به دفعات در هفته و به مقدار کافی استفاده کنند تا هیچگاه دچار بیماری ، کاهش حافظه و فراموشی و عوارض حاصل از کمبود مواد حیاتی در بدن نشوند.

منبع

http://www.persiandiet.com/html/index.php

 


نظرات()

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools