تبلیغات
لرد 2011 منتشر گردید توان بی پایان - برای جلوگیری از سوزش چشم در هنگام کار با کامپیوتر چه کنیم ؟
دوشنبه 21 تیر 1389

برای جلوگیری از سوزش چشم در هنگام کار با کامپیوتر چه کنیم ؟

• نوع مطلب: تندخوانی ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

هنگام كار با رایانه، بیشتر پلك بزنید

استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: هنگام كار با رایانه ناخودآگاه حالت خیرگی برای فرد پیش می‌آید و بدون آنكه خود بخواهد كمتر پلك می‌زند كه برای جلوگیری از خشكی چشم و سوزش هنگام كار با رایانه باید بیشتر پلك زد.

دكتر "ضیاء‌الدین یزدیان" روزچهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آی‌تی ایرنا گفت: كسانی كه با رایانه كار می‌كنند شامل دو دسته افرادند یا چشمان ضعیفی دارند و یا چشمانشان در سلامت كامل است. به گفته وی كسانی كه چشمان ضعیفی دارند به ویژه چشمان آستیگمات، باید از عینك استفاده كنند، زیرا عدم استفاده از عینك باعث سردرد و چشم‌درد می‌شود و بدین ترتیب كاركرد آنها پایین می‌آید.

این متخصص چشم اظهار داشت: گاهی چشمهای برخی از افراد نیز ضعیف نیست اما هنگام كار با رایانه زود خسته می‌شود، این افراد دارای انحراف‌های مخفی چشم هستند كه باید به چشم پزشك برای دریافت تمرینات تقویت ماهیچه‌های چشم (ارتوپتیك) مراجعه كنند.

وی تاكید كرد: همچنین كسانی كه در طول روز تمام مدت كارشان با رایانه است نباید به صورت مدام با كامپیوتر كار كنند بلكه باید كارشان منقطع باشد.

دكتر یزدیان ادامه داد: هنگام كار با كامپیوتر سطح آن باید بالاتر از محل نشستن فرد باشد.

این متخصص چشم افزود: كسانی كه در سن آغاز پیرچشمی هستند باید پس از یك ساعت كار با رایانه چند دقیقه به چشم استراحت دهند.

افراد عینكی نیز بهتر است از عینك‌های آنتی رفلكس استفاده كنند زیرا این عینك‌ها از رسیدن تابش‌های مضر نور به چشم جلوگیری می‌كند.

منبع: خبرگزاری ایرنا
http://fa.parsiteb.com/news.php

نظرات()

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools