تبلیغات
لرد 2011 منتشر گردید توان بی پایان - از مغز سمت راست خود سود جوئید
چهارشنبه 16 تیر 1389

از مغز سمت راست خود سود جوئید

• نوع مطلب: تکنیکهای تقویت حافظه ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

در سال‌های اخیر بررسی‌های بسیار درباره سطوح متفاوت ذهن ـ به‌ویژه درباره کنش مغز سمت راست یا سطح آگاهی آلفا ـ صورت گرفته است. از این سطح از هشیاری می‌توانیم با خلاقیت و شهودمان تماس حاصل کنیم، بر شیوه اندیشیدن خود تأثیر نهیم، و بر مهارت‌های ورزشی یا سایر فعالیت‌های دلخواهمان بیفزائیم. هنرمندان و نویسندگان و همه متفکران بزرگ، آرمان‌ها و اندیشه‌هایشان را از این سطح ذهن می‌ستانند. جملگی ما از این سطح از آگاهی، به حل مسائل و آفرینش‌ مفاهیم و ادراک‌های تازه می‌پردازیم.
سال‌ها پیش در سمیناری شرکت کردم که به ما آموختند چگونه در سطح آلفا، در ذهنمان یک &#۷۸۲;کلاس&#۷۸۲; تشکیل دهیم. تنها کاری که کردیم استراحت عمیق و تماس با مغز سمت راستمان بود. آنگاه با استفاده از تکنیک تجسم خلاق در ذهنمان فضائی آفریدیم تا برای حل هر مسأله‌ئی، نخست وارد سطح آلفا شویم و آنگاه به حل مسأله‌مان بپردازیم.
آموختیم سردرد را شفا دهیم، اشیاء گمشده را پیدا کنیم، و حتی از هجوم مورچگان بر حذر بمانیم. کسانی که این شیوه‌ها را آزموده‌اند، از تأثیر آنها باخبرند. (افرادی که این شیوه‌ها را به دیده شک می‌نگرند، می‌توانند همچنان از حشره‌کش استفاده کنند.)
این نظریه بر این مبنا است که هرگونه اطلاعاتی که برای انجام کاری نیاز داریمم در اختیار ما است. تنها کاری که باید انجام دهیم تمرین دستیابی به این اطلاعات است.
شاید پیشاپیش در زندگیتان به کاربرد این شیوه‌ها سرگرم باشید. در این صورت، فکر کنید چگونه می‌‌توانید از آنها برای رشد درونتان سود جوئید.
یکی از کارهائی که در آغاز دورن‌نگری‌ام تقریباً به‌طور ناخودآگاه به آن پرداختم، تبدیل خلوت‌گاه درونم به یک &#۷۸۲;حریم مقدس&#۷۸۲; بود. اکنون تقریباً همه آمور درونی‌ام را در آنجا می‌رسانم: گوش سپردن، شفا بخشیدن، آفرینش عبارت‌های تأکیدی، تمرین تجسم خلاق، تعمق، یا هر کار جدی دیگر.
اگر با روش‌های استفاده از مغز سمت راست خود آشنائی ندارید، می‌توانید کتاب هفت عادت مردمان مؤثر را بخوانید.
گام نهادن در سطح آلفا بسیار آسان است. یکی از روش‌های انجام این‌کار این است که آرام بنشینید، چشمانتان را ببندید، چند نفس عمیق بکشید. چند دقیقه به تنفس آرام خود ادامه بدهید. در ابتدای امر می‌‌توانید آرام در دلتان به شمارش معکوس بپردازید. یعنی: ده، نه، هشت، هفت .......... تا یک. تدریجاً تغییری در سطح آگاهیتان حس خواهید کرد. و خواهید دانست که کنش مغز سمت راست خود را فعال کرده‌اید. اوج کارآئی در آن جایگاه، از طریق قصد و تخیل به‌دست می‌آید.
پس از چند بار تمرین، به حس و حال آن فضا، و طریقه رسیدن به آن جایگاه پی خواهد برد. آن‌گاه به اختیار خود می‌توانید هرگاه که بخواهید به این فضا وارد و هرگاه که بخواهید، از آن خارج شوید. این جایگاهی امن و قدرتمند برای فعالیت‌های درونی است.نظرات()

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools