تبلیغات
لرد 2011 منتشر گردید توان بی پایان - معجزه صدا
یکشنبه 23 خرداد 1389

معجزه صدا

• نوع مطلب: سلامت و تندرستی ،
• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

صوت، حاصل برخورد دو جسم با یكدیگر و یا حتی یك جسم با هوای اطراف آن به هنگام حركت است. بسیاری از آرام بخش ترین صداها از طبیعت ناشی می شوند. به طور قطع هیچ صدایی دلپذیرتر و آرامش دهنده تر از صدای برخورد برگ‌های درختان با هم، بارش باران، امواج رودخانه ها و دریاها، آواز پرندگان خوش صدا و صداهای گوش نواز دیگری از این دست وجود ندارد. قرار گرفتن در چنین موقعیتی هم تنش های روحی و هم ناراحتی‌های جسمی را حتی به طور موقتی از بین خواهد برد. حال آنكه در خانه های امروزی و حتی در بهترین شرایط سكوت هنگامی كه با قصد استراحت چشمان خود را بر روی هم می گذاریم، لاجرم صداهایی همچون صدای پای همسایه بالایی، گریه كودك همسایه كناری، تردد ماشین ها در ....
كوچه و خیابان نزدیك خانه، زنگ تلفن، بلندگوی فروشنده دوره گرد و صداهای بسیاری مانند اینها را خواهیم شنید. البته این مسئله در زندگی های پرهیاهو و پردغدغه شهرنشینی و آپارتمان های كم وسعت امری طبیعی است ولی اكنون كه به زندگی در چنین شرایطی مجبور هستیم می بایست لااقل در فضای چهار دیواری خانه مان به فكر چاره ای باشیم. به این ترتیب كه با جایگزین كردن صداهای گوش نواز و آرامش دهنده به جای اصوات ناهنجار بیرونی حداقل در ساعات حضورمان در خانه فضای مطلوب و آرام را ایجاد كنیم. برای این منظور راهكارهای مختلفی وجود دارد ولی پیش از همه آنها ابتدا می بایست با اندیشیدن تدابیری درست از ورود صداهای آزاردهنده بیرونی به داخل خانه جلوگیری شود. این كار تنها با اقداماتی همچون ایجاد عایق های صوتی برای سطوح مختلف خانه شامل دیوارها و سقف، استفاده از پنجره هایی با شیشه های دوجداره، پوشاندن منافذ و درزهای پنجره ها با درزگیرها و حتی كاربرد پرده های ضخیم میسر می شود. هنگامی كه كلیه تمهیدات لازم فراهم گشت به راهكارها می پردازیم. یكی از مهمترین آنها گوش دادن به موسیقی خوب است. متخصصین موسیقی را غذای روح می دانند. از آنجا كه ما انسان ها خود مخلوقات ریتم داری هستیم، گوش دادن به موسیقی هم در جسم و هم در روح ما تاثیرات بسزایی می گذارد كه البته می تواند منفی و یا مثبت باشد. به عنوان مثال گوش سپردن به یك قطعه باارزش موسیقی همچنان كه روح شما را از تنش ها و ناراحتی ها دور می سازد، سبب تنظیم گردش خون و همچنین میزان ضربان قلب می شود. امروزه در كل دنیا از موسیقی در سطوح وسیعی در بیمارستان ها و مراكز وسیعی برای تسكین دردها، رهایی از ترس و اضطراب پیش از عمل جراحی و حتی در مراحل درمان به طور همزمان با تجویز داروها نیز استفاده می شود. محققان عقیده دارند در صورتی كه بیماران علاوه بر گوش دادن به موسیقی های مناسب و به خصوص مورد علاقه شان به زمزمه و یا خواندن همان آواز و یا حتی نواختن قطعه دلخواهشان توسط یكی از آلات موسیقی نیز بپردازند، روند بهبودی آنها سریع تر خواهد شد. برای این منظور به استعداد، تجربه، دانش و حتی آگاهی از نحوه كار به آن آلت موسیقی نیازی نیست بلكه قدرت بهبوددهنده صدا به هیچ یك از موارد فوق بستگی ندارد. راهكار دیگر، ضبط صداهای طبیعی شامل بارش باران، امواج آرام دریا، آب روان رودخانه و یا جوی آب، آواز پرندگان و در نهایت گوش دادن به این صداها در محیط خانه و به خصوص هنگام استراحت و خواب است. از این صداها در تكنیك های آرام كننده (relaxation) برای دوری از استرس و اضطراب بسیار استفاده می شود.
برای كسب آرامش از طریق گوش دادن به صدای آب روش دیگری نیز وجود دارد. شما می توانید با خرید آب نمایی زیبا برای محیط خانه تان هم از تركیب جذاب آن در دكوراسیون خانه لذت برده و هم از آرامش حاصل از صدای جریان آب بهره مند شوید. 

الهام اسمعیلی


مزایای خرید پستی از سایتهای kala1362و ریچمن شاپ
امنترین  و سریعترین شیوه خرید اینترنتی

1.پرداخت وجه کالا  پس از  دریافت سفارش
2. کاهش هزینه های حمل و نقل در شهر
3.سفارش محصول بدون دردسر و اتلاف زمان
4.امکان خرید در هر ساعت از شبانه روز
5.دریافت سفارش در هر نقظه از ایران
6.رهگیری سفارش  از طریق این سایتها
7.بیمه سفارش شما توسط شرکت پست

 نرم افزار حفظ لغات(لایتنر) اورانوس نسخه ۴  آموزش تقویت حافظه و تند خوانی دکتر سیدا: مرد حافظه ایران
  زبان انگلیسی به كمك امواج مغزی دراستراحت و خواب همراه با تقویت حافظه نصرت  تقویت امواج مغزی (4CD)
  المائده 2 مجموعه نرم افزاری لرد 2010
  آموزش تایپ ده انگشتی روش های یادسپاری لغات
 آموزش تولید قارچ های خوراكی كاملترین مرجع آموزشی شعبده بازی
 دیکشنری مترجم متن به 16 زبان زنده دنیا Tell Me More Premium 10
 مبدل گفتار به نوشتار آموزش زبان انگلیسی نصرت در 90
 آموزش حرفه ای دفاع شخصی مجموعه فوق العاده موسیقی درمانی، آرامش بخشی و سه بعدی
 آموزش جامع حسابداری نرم افزار چاپ روی چک اورانوس نسخه ۵
 نرم افزار ارسالsms تبلیغاتی از . آشنایی کامل با ذهن


نظرات()

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools