تبلیغات
لرد 2011 منتشر گردید توان بی پایان - ورزش، چشم را تقویت می‌کند
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1389

ورزش، چشم را تقویت می‌کند

• نوشته شده توسط: حامد محمدزاده

ورزش منظم باعث كاهش ابتلا به بیماری‌های از بین برنده چشمی می‌شود. افزایش سن به مرور زمان، تخریب بافت چشمی انسان را همراه خواهد داشت. در قسمت عقبی چشم انسان، سلول‌های نوری وجود دارند كه در ۷۰ درصد افراد با افزایش سن، این سلول‌ها كار خود را به درستی انجام نمی‌دهند. اختلال در انجام كار این سلول‌های نوری باعث اختلال دید افراد می‌شود و در نتیجه آنها را از انجام فعالیت‌های ساده روزمره مثل رانندگی باز می‌دارد.
محققان مطالعه‌‌ای درباره ۴ هزار زن و مرد آمریكایی ۴۳ تا ۸۶ سال انجام داده‌اند و در طول مدت مطالعه، چشم آنها را معاینه كرده‌اند و درباره فعالیت روزانه آنها اعم از پیاده‌روی یا ورزش‌ها‌یی كه انجام می‌داده‌اند سوال كرده‌اند. آنها حتی درباره تعداد پله‌هایی كه این افراد در طول روز از آن بالا و پایین می‌رفته‌اند، سوالاتی كرده‌اند.
شیوه زندگی یك چهارم این افراد، با فعالیت همراه بوده و نزدیك به یك چهارم، روزانه ۶ طبقه را بالا و پایین می‌رفته‌اند و حدود یك هشتم هم پیاده‌روی می‌كرده‌اند. بعد از این بررسی‌ها محققان به این باور رسیدند كه افرادی كه زندگی فعالی دارند، ۷۰ درصد كمتر به مشكلات چشمی دچار می‌شوند. همچنین افرادی كه به طور منظم پیاده‌روی می‌كنند ۳۰ درصد كمتر دچار این بیماری‌های از بین برنده چشمی شده بودند. چنین كاهشی در بروز بیماری‌ به شدت قابل توجه است.
اگر چه عوامل دیگری مثل نوع رژیم غذایی می‌تواند در بروز این بیماری‌ها دخیل باشد، اما مهم‌ترین عامل، افزایش سن است و همان‌طور كه گفته شد، ۷۰ درصد افراد به طور ناخواسته و فقط با افزایش سن دچار این بیماری‌ها می‌شوند.
پس همان‌طور كه ورزش می‌تواند در سلامت بسیاری از اعضای بدن مثل سیستم قلبی - عروقی، گوارشی و تنفسی تاثیرگذار باشد و مانع فرسودگی و از كار افتادگی آنها شود، می‌تواند از فرسودگی و نابودی سلول‌های چشمی هم جلوگیری كند.
همان‌طور كه می‌دانید، ورزش باعث كاهش التهاب بدن می‌شود و از بروز اختلالات سلول‌هایی كه عروق را پوشانده‌اند، جلوگیری می‌كند. شاید به همین علت، ورزش را برای سلامت اعضای مختلف بدن خصوصا سیستم قلبی - عروقی پیشنهاد می‌كنند.
چنین التهابات یا اختلالات سلولی در چشم‌ها به مرور زمان و افزایش سن ایجاد می‌شود كه ورزش می‌تواند از بروز آنها جلوگیری كند و مانع فرسودگی، اختلال دید و از بین رفتن چشم‌ها شود.افرادی كه ورزش‌ می‌كنند، همان‌طور كه جوان‌تر به نظر می‌رسند، می‌توانند چشمانی سالم‌تر جوان‌تر و بیناتر داشته باشند.
چشم‌ سالم، لازمه زندگی اجتماعی و فعال است و از دست دادن بینایی، باعث كاهش كیفیت زندگی می‌شود. پس ورزش كنید تا چشمانی بینا داشته باشید.‌

دكتر سحر میرپور

مزایای خرید پستی از سایتهای kala1362و ریچمن شاپ
امنترین  و سریعترین شیوه خرید اینترنتی

1.پرداخت وجه کالا  پس از  دریافت سفارش
2. کاهش هزینه های حمل و نقل در شهر
3.سفارش محصول بدون دردسر و اتلاف زمان
4.امکان خرید در هر ساعت از شبانه روز
5.دریفات سفارش در هر نقظه از ایران
6.رهگیری سفارش  از طریق این سایتها
7.بیمه سفارش شما توسط شرکت پست                                                   

 نرم افزار حفظ لغات(لایتنر) اورانوس نسخه ۴  آموزش تقویت حافظه و تند خوانی دکتر سیدا: مرد حافظه ایران
  زبان انگلیسی به كمك امواج مغزی دراستراحت و خواب همراه با تقویت حافظه نصرت  تقویت امواج مغزی (4CD)
  المائده 2 مجموعه نرم افزاری لرد 2010
  آموزش تایپ ده انگشتی روش های یادسپاری لغات
 آموزش تولید قارچ های خوراكی كاملترین مرجع آموزشی شعبده بازی
 دیکشنری مترجم متن به 16 زبان زنده دنیا Tell Me More Premium 10
 مبدل گفتار به نوشتار آموزش زبان انگلیسی نصرت در 90
 آموزش حرفه ای دفاع شخصی مجموعه فوق العاده موسیقی درمانی، آرامش بخشی و سه بعدی
 آموزش جامع حسابداری نرم افزار چاپ روی چک اورانوس نسخه ۵
 نرم افزار ارسالsms تبلیغاتی از . آشنایی کامل با ذهن


نظرات()

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools